Летась кампанія «Вімшы» правяла спаборніцтвы па баскетболе.Было дзве каманды: чорная і сіняя.

Матч пачаўся прыкладна без чвэрці восьмай, і ўвесь персанал падбадзёрыўся, усе ўсталі, людзі спявалі, і ўсім было цікава, якая каманда пераможа.
Дзве каманды выбеглі на паркет, арбітр даў свісток, і гульня пачалася.Баскетбольная гульня дзеліцца на дзве паловы, а кожная з іх дзеліцца на дзве чвэрці.Паміж таймамі ёсць перыяд адпачынку.Першыя пяць хвілін другога тайма лік быў роўным, пасля чаго гульня была вельмі захапляльнай.Спачатку адна каманда зрабіла кошык, потым другая.
Хоць чорныя былі слабейшыя за сініх, але яны мне ўсё роўна падабаюцца, таму што члены чорнай каманды заўсёды змагаліся за матч, яны ніколі не здаваліся!

навіны-3

Мяч стукнуўся аб край кошыка і, здавалася, на імгненне завіс там, а потым упаў праз кошык.Прагучаў свісток, і гульня скончылася.Чорная каманда выйграла з лікам 70:68.
Гэта была сапраўды цудоўная гульня, нарэшце чорная каманда атрымала першы прыз, і мы ўсе іх цёпла павіншавалі.Што сапраўды ўвасабляла спартыўны дух каманднай працы.
Калегі па кампаніі «Вімшы» звычайна гуляюць у баскетбол пасля працы, а таксама ў выхадныя.Мы адчуваем сябе вельмі шчаслівымі, калі перадаем мой мяч нашым сябрам.Мы заўсёды хварэем, калі перамагаем.

Мы спадзяемся, што ў будучыні мы можам гуляць у баскетбол, а таксама Яо Мін.
Гульня ў баскетбол можа прынесці добрыя адносіны паміж калегамі, мы даведаліся, што такое праца ў камандзе ад гульні ў баскетбол.Мы зразумелі, што заўсёды трэба прыкладаць усе намаганні, незалежна ад матчу або паўсядзённага жыцця.
Спартыўная сустрэча закончылася.Усе мы былі вельмі шчаслівыя.Такім чынам, у нас быў вельмі захапляльны дзень!